2020 nyarán különleges módon került megrendezésre a Nyolc Boldogság Közösség ifjúsági találkozója, a Tábor Hegyi Napok. A hét folyamán egy-egy napindító podcasttet és Csernai Balázs atya tanításait osztottuk meg a résztvevőkkel.
Ezeken túl pedig szombatra egy lelkinapot is szerveztünk a kecskeméti Szentcsalád Plébánián, melynek felvételei a TVShoeshine jóvoltából visszanézhetőek.
Nagy örömmel adjuk hírül, hogy az Eucharisztikus Kongresszus jegyében elkészült A Punya - egy falat kenyér c. mese képregény változata! A történet immár 8 nyelven elérhető és digitálisan megtekinthető a punya.hu oldalon. Köszönet a készítőknek és mindazoknak, akik hozzájárultak a létrejöttéhez!

Videó lejátszása
Tartalmak ebben a kategóriában: Aktuális, Kreativitás, Videók
A 2021-es Betánia Napok előadásai Szent József és az Eucharisztia kapcsolatát járták körül.
Nagy örömmel hirdetjük Nektek, hogy idén nyáron ismét megszervezzük a #TáborHegyiNapokat! Ezzel a rövid videóval segítjük a rákészülést - és hamarosan találkozunk!
A bibliodráma csoport lehetőséget ad a találkozásra önmagunkkal, csoporttársainkkal és Istennel az Ő igéje által. Védett, bizalmi környezetben ismerkedünk meg és lépünk be szentírási történetekbe, melyek így egészen más oldalukról mutatkoznak meg számunkra. Az ősszel az Örökimádás-templomban induló csoport rendszeresen találkozásokon keresztül hozza meg gyümölcsét a résztvevők számára.
Isten országa hol kezdődik, hol van a vége, hogyan lehet valaki a polgára? Mik a szabályok és törvények ebben az országban? Márta nővér előadása ezekre a kérdésekre próbál választ adni, egy közös gondolkodást elindítani.
A Zsinat után számos új közösség és mozgalom született – ahogyan a miénk is. 1998-ban kerül arra sor, hogy II. János Pál első alkalommal összehívja az új közösségeket és mozgalmakat a Vatikánba egy találkozóra. Mintegy száz közösség és mozgalom 300 fővel képviselteti magát ezen a találkozón. Köszöntőjében így fogalmaz: „A mozgalmak és új közösségek a legjelentősebb gyümölcsei annak a tavasznak, melyet a II. Vatikáni Zsinat jelzett.” Kiemeli annak jelentőségét, hogy ezen mozgalmak és közösségek „tudatában vannak, mekkora „újdonságot” jelent a keresztség kegyelme az életben, az a vágy vezérli őket, hogy elmélyítsék a Krisztussal és a testvérekkel létrejött egység misztériumát.” Azaz, hogy éljék az Eucharisztiát.
Az Eucharisztikus Kongresszus előkészítése során hangzott el ez a fél órás tanítás az eucharisztikus életről. Theresia nővér megosztja velünk hogyan kapcsolódhat össze az életünk és a Szentmise, mit mondhat nekünk a Szentmise egy-egy része, és egészen konkrét élethelyzetünkben hogyan szólíthat meg, változtathat meg.
Színezésről kezdőknek - „Pihentében is megáldja az Úr, akit szeret.” (vö. 126. Zsoltár)
Tíz részes videósorozat a színezésről, melyben megismerhetitek miért pihentető a színezés és milyen képességeket fejleszt. A videókban bemutatok különböző színezhető könyveket, letölthető rajzokat, illetve tollakat, ceruzákat. Megtanulhatjátok a színpaletta készítését, és kipróbálhattok néhány egyszerű színezési technikát. Megnézzük a tintaceruza (vagy akvarell ceruza) használatát is.
A videók hetente egyszer, szombat reggel jelennek meg.
A meglepő felszólítást és kívánságot kedves női hang mondja be a 9-es buszon, amikor felszállok rá a Nyugatinál. Gyorsan el is kezdek mosolyogni a maszkom alatt, olyan váratlan és bájos a kérés.
Balázs atya már nagyon régóta a barátunk, és a Papi Testvériség aktív tagja. Veszprémben szolgál, és ott hozta létre a "Jézus Műhelyében" című lelkigyakorlatos sorozatot. Biblikus alapú, imádságos és mélyen emberi elmélkedéseiből itt meríthetsz!
A Cigánymesék sorozat célja, hogy segítsen a cigány hagyományok ápolásában vagy éppen felfedezésében akkor is, amikor a személyes találkozásokra nincsen lehetőség.
Az 51. avagy Miserere zsoltár az egyik legismertebb bűnbánati imádság. Sok szeretettel osztjuk meg ezt a képes összeállítást - segítsen bennünket a Húsvét felé tartó utunkon!
Ebben az elmélkedés-sorozatban arra hívlak benneteket, hogy fedezzük fel újra az advent igazi és teljes jelentését, és ne elégedjünk meg egy-egy részleges jellemzőjével. Ebben különös segítségünkre lesznek az advent vasárnapjainak szentírási olvasmányai.
Ez az identitásunk mély rétegeit megdolgozó kérdés óvodás korunk óta újra és újra megpróbál bennünket. Farsangkor. A kézenfekvő válasz: hercegnő.
Dicsőítés, ahogyan mi mind, THN-re járók szeretjük!
Érezd át újra...
Milyen jó visszaidézni egy-egy tábor hangulatát, élményeit és kegyelmeit! És persze készíti a szívünket a következő találkozásig a Tábor-hegyén! A filmek túlnyomó többségét a TV ShoeShine készítette.
Dr. Versegi Beáta Mária CB
Elhangzott a 2020-as Betánia napokon.
Hallottál már a Kentikók-ról? Nem??? Akkor érdemes ezt az előadást meghallgatnod!
„Ma kétszer is láttalak az utcán... és egyik sem te voltál!”
Dr. Csernai Balázs
A Nyolc Boldogság Közösség Papi Testvériségének tagja
Elhangzott a 2020-as Betánia napokon
Két kérdés János evangéliumából. Az első kérdés egy olyan helyzetben hangzik el, ahol túl kevés az információ... A második kérdés éppen ellenkezőleg, egy olyan beszéd után, amiben túl sok az információ. Jézus meghív a jelenbe. Csak nála vannak az örök élet igéi, Ő bevezet bennünket Isten akaratába, hogy életünk legyen, és bőségben legyen.
Krisztus dicsőséges eljövetelére várakozunk, ami betölti minden vágyunkat, és amikor „Isten lesz minden mindenben”. Ez a keresztény létünk ígérete és célja. Mégis, olyan gyakran megfeledkezünk erről, vagy egyenesen félünk tőle! Honnan eredhet ez a félelem?
"Ha valaki egészen kicsi, jöjjön hozzám!" - Marie-Anastasia Carré nővér festőművész segít nekünk felfedezni Lisieux-i Szent Teréz lelkiségét.
A 2018-as Tábor Hegyi Napok vendég-előadója Laetitia du Coeur de Jesus nővér (Nyolc Boldogság Közösség) volt Franciaországból. A tábor mottója: "Én azért jöttem, hogy életük legyen" (Jn 10,10).
A festésen keresztül rácsodálkozhatunk a teremtett világ szépségére, a képek és az alkotás mögött felfedezhetjük a teremtő Isten jóságát. Ez Ráhel YouTube csatornájának célja.
Jézusról nevezett Faustyna nővér (Nyolc Boldogság Közösség, Lengyelország) előadásai a 2019-es Tábor Hegyi Napokon.
A tábor mottója: "Krisztust öltöttétek magatokra" (Gal 3,27)
Leírás:
A "Hívd meg a papodat egy sörre!” világnapon a TVShoeshine ismét nem tétlenkedett! 2018-ban egy református lelkészt, egy papot és Margit nővért hívta el beszélgetni. Ez lett belőle...
Medjugorjéban nagyon sok kérés érkezik hozzánk, hogy imádkozzunk a betegekért és az egészségügyi dolgozókért, akik emberfeletti küzdelmet folytatnak azért, hogy életeket mentsenek. Éljük meg hittel, reménnyel és szeretettel ezt a nagyon nehéz időszakot! Imádkozzunk együtt!
Kevés dolog van az életben, ami nem érdekel, de valahogy a gimnáziumi biológia órákon kötelező „Kis növényhatározó” és az ezzel kapcsolatos tevékenység...
A Wheeling-Charlestoni egyházmegye (USA, Nyugat-Virginia) kisfilmje a legjobb, amivel eddig a témában találkoztam - ezért is készítettem el hozzá évekkel ezelőtt a magyar feliratot. Zseniális módon világít rá, hogy amint Jézus megjelent a tanítványoknak az emmauszi úton, ugyanúgy jelenik meg minden szentmisében is.
Kik is azok, akik meghívnak a megállásra? Pár perc, és ráérezhetsz!
Már hagyománya van a Közösségünk hivatástisztázó műhelynek és most a 2021/22 tanév kezdetén Sára nővér és Theresia nővér adtak egy rövid interjút a Mária Rádiónak erről a programról.
Jerzsálem az örök város
Jeruzsálem az én hazám
ments meg
védj meg
többé ne hagyj el
A helyem nem találom
a királyságom itt nem találom
ments ki
gyere velem
//Ments meg, ments meg, ments meg
többé ne hagyj el//
Egyelőre idegen tollakkal ékeskedem. Kis barátnőm (öt éves) idén kalózhercegnő...
Beáta Mária nővér beszél a kiégésről a Shoeshineban
A liturgikus év kezdetén és az Úr eljövetelére való várakozás időszakában az Egyház arra buzdít bennünket, hogy fogadjuk el a meghívást a pusztába. Ez a Szentírásban mindig egyszerre jelenti a kiszolgáltatottságot és az Istennel való találkozás helyét, gondviselése megtapasztalásának lehetőségét.
A Nyolc Boldogság Közösség 1990 óta van jelen Homokkomáromban, ebben a Zala megyei kis faluban, mely főleg Mária-kegytemplomáról híres. A Kaposvári Egyházmegye megbízásából az imacaffe.hu stábja készített videóriportot Margit nővérrel a Közösség lelkiségéről és az itt élő nővérek mindennapjairól.
Mit keres egy apáca a balettiskolában? (NLCafé interjúja)
A balett mindenkié – vallják a Developpé Tánciskola növendékei, akik mindannyian, kivétel nélkül felnőtt amatőrök. Van köztük négygyermekes anyuka, kémiatanár, bankár, szerzetesnő, de még hetven éves nyugdíjas is. Az a közös bennük, hogy megtalálták a test, a szellem és a lélek harmóniáját a balettben.
Test-lélek egyben van. Szépen mozoghatunk, megéljük a szépséget. Ez sokaknak az igénye ebben a hajszolt és teljesítmény centrikus világban. Amikor vége a balettórának, öt centivel magasabb mindenki, és mindenkit belső mosoly tölt el. Nagyon jó lehetőség, hogy megszeressük magunkat, megbarátkozzunk önmagunkkal.
„Idén nem lesz karácsony…” Az ellentmondást nem tűrő kijelentés egy Ferenc körúti papírbolt eladójának szájából hangzott el, amikor karácsonyi ablakdísz után érdeklődtem.
Krisztus feltámadt! Merjük ezt az örömhírt egész lényünkkel befogadni, élni és továbbadni másoknak - és mindezt kreatívan! Ebben segíthet bennünket ez a videó is.
Kis barátnőm jelenleg home óvodás, az ablak rácsa mögül vidáman integet. Kezében papírból hajtogatott tátika, feliratokkal és sokat mondó ábrákkal.
Rendben vagyok.
Földön járok, égre nézek.
Az elmúlt kétezer év szerzetesei hús-vér emberek voltak, nem angyalokat hívott meg Isten erre az útra.
5 perces elmélkedés az evangéliumról Irgalmasság vasárnapján
Isten feltétel nélküli közeledése pedig megnyit engem a másik ember számára is. Az Ő áldásának hordozója lehetek.
Gondolatok a vasár- és ünnepnapi szentmisék olvasmányaihoz. A sorozat készítői a Nyolc Boldogság Papi Testvériség tagjai: Hatházi Róbert, Csernai Balázs és Ivanics Zoltán atyák, valamint Takács Gábor állandó diakónus, a Közösség laikus ágának tagja.
Az advent, mint kezdet, a visszarendeződés ideje. Ugyanaz, mint amikor a sportban vagy a táncban visszaállunk alaphelyzetbe. Megálljt parancsolunk a rohanásnak-pörgésnek, keresünk egy stabil pontot, rendezzük a tagjainkat és újra felvesszük a kiindulási pozíciónkat. Mindezt azért, hogy még nagyobb lendülettel, erővel és örömmel induljunk el újra!
„A reményt sokszor úgy értjük, mint ami nem áll az ember hatalmában és nem látható. Valóban, amit remélünk, az túllép az erőinken és a tekintetünkön. Ám Krisztus Karácsonya másféle reményről szól, ami megbízható, látható és érthető, mert az Istenre épül.” (Ferenc pápa szerdai katekézise, 2016.12.21.)
A Tábor Hegyi Napok beharangozó és összefoglaló filmjei
Adventi lelkigyakorlat Krisztina nővérrel
Kérjük, mosolyogjon a szemével!
János passió (Nyolc Boldogság Közösség)
Prédikációk
Dicsőítő énekek (Tábor Hegyi Napok)
Járvány kommunikáció
Balett
Nyuszimegállók
Ravioli lekvárral
Eucharisztikus élet
Könyörülj rajtam, Isten!
Rendi ruhák nagy választékban
Megsajnáltam Szalmás Piroskát
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja 1. hét 2. elmélkedés
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja – 4. hét, 1. elmélkedés: Az advent, mint ujjongás
Isten országa
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja 1. Tegyük helyre az adventet!
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja – 3. hét, 1. elmélkedés: A helyünkön lenni és a saját dolgunkat tenni
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja – 3. hét, 2. elmélkedés: Az advent, mint befogadás
A Tábor Hegyi Napok 2018 előadásai
Betánia napok 2020 – Mester, hol laksz? Hová mehetnénk?
Rendben vagyok
Imádság Medjugorjéból
Maszk-korszak
Valami beérett
Felismerni Jézust Emmauszban – és a szentmisében
Nyelvújítás világjárvány idején
MyWay hivatástisztázó műhely
Isten, és hasonlít rám!
Mi legyek? 1. rész
A Tábor Hegyi Napok 2019 előadásai
Jerusalema
Színezés
Örömút állomásai
Eucharisztikus mozgalmak a II. Vatikáni Zsinat után
Idén nem lesz karácsony…
Mi legyek? 2. rész: Közös fotó a Kalózhercegnővel
Tábor Hegyi Napok online 2020
Cigánymesék
Betánia napok 2020 – A kategórián kívüli Isten
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja – 2. hét 1. elmélkedés: Az advent, mint vándorlás
Hívd meg a papodat, szerzetesedet egy sörre…
Et incarnatus est!
Az egytornyú, ami kéttornyú lett
Az emmauszi úton
A misztérium
Betánia Napok 2021 előadásai
Pünkösd, legénybúcsú és hercegi esküvő
PaintyMind
Kisbabaság
Szibéria helyett Soroksár
Látszólag normális életet éltem, mégis kiégtem
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja 1. hét 1. elmélkedés – Advent, a visszarendeződés ideje
A Nyolc Boldogság Közösség bemutatása
A Nyolc Boldogság Közösség Homokkomáromban
Tábor Hegyi Napok 2021 ajánló
Vadászösztön és madárpók tulipánban
Art for God: Szent Teréz kis útja
Saját élmény Almádiban
Bibliodráma
Strandolni csak pontosan, szépen…
Jézus műhelyében
Takács Gábor prédikációja húsvét 2. vasárnapján
Mire vársz? Margit nővér adventi blogja – 4. hét 2. elmélkedés: Úton lenni a beteljesedés felé
Strand-szomorkodó

2022. január 19. – Szerda
Napi Evangélium
Lk 10,25-37
Kafarnaumban így tanította Jézus a sokaságot: „Én vagyok az élet kenyere. Aki hozzám jön, nem éhezik többé; és aki bennem hisz, nem szomjazik soha. Megmondtam nektek: Bár láttok engem, mégsem hisztek. Minden, amit az Atya nekem ad, hozzám jön. Aki tehát hozzám jön, nem utasítom el. Nem azért jöttem le a mennyből, hogy a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki küldött engem. Aki pedig küldött, annak az az akarata, hogy semmit el ne veszítsek abból, amit nekem adott, hanem feltámasszam az utolsó napon. Atyám akarata az, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz benne, örökké éljen, és én feltámasztom az utolsó napon.”