2020 nyarán különleges módon került megrendezésre a Nyolc Boldogság Közösség ifjúsági találkozója, a Tábor Hegyi Napok. A hét folyamán egy-egy napindító podcasttet és Csernai Balázs atya tanításait osztottuk meg a résztvevőkkel.
Ezeken túl pedig szombatra egy lelkinapot is szerveztünk a kecskeméti Szentcsalád Plébánián, melynek felvételei a TVShoeshine jóvoltából visszanézhetőek.
A 2017-es THN előadója Hatházi Róbert atya volt (Nyolc Boldogság Papi Testvériség, Kecskemét). A tábor mottója: „ahol az Úr Lelke, ott a szabadság” (2Kor 3,17).
«
Elöző
1
/
1
Következő
»


Szerdai tanítás (THN 2017): A megtört ember
A 2017-es Tábor Hegyi Napokon elhangzott 1. tanítás.
A tábor mottója: „ahol az Úr Lelke, ott a szabadság” (2Kor 3,17)
Előadó: Hatházi Róbert atya (Nyolc Boldogság Papi Testvériség, Kecskemét)

Csütörtöki tanítás (THN 2017): A megváltott ember
A 2017-es Tábor Hegyi Napokon elhangzott 2. tanítás.
A tábor mottója: „ahol az Úr Lelke, ott a szabadság” (2Kor 3,17)
Előadó: Hatházi Róbert atya (Nyolc Boldogság Papi Testvériség, Kecskemét)

Pénteki tanítás (THN 2017): A Lélekkel eltöltött ember
A 2017-es Tábor Hegyi Napokon elhangzott 3. tanítás.
A tábor mottója: „ahol az Úr Lelke, ott a szabadság” (2Kor 3,17)
Előadó: Hatházi Róbert atya (Nyolc Boldogság Papi Testvériség, Kecskemét)

Szombati tanítás (THN 2017): A közösségre hívott ember
A 2017-es Tábor Hegyi Napokon elhangzott 4. tanítás.
A tábor mottója: „ahol az Úr Lelke, ott a szabadság” (2Kor 3,17)
Előadók: Hatházi Róbert atya (Nyolc Boldogság Papi Testvériség, Kecskemét) és Takács Gábor.
«
Elöző
1
/
1
Következő
»

Az Eucharisztikus Kongresszus előkészítése során hangzott el ez a fél órás tanítás az eucharisztikus életről. Theresia nővér megosztja velünk hogyan kapcsolódhat össze az életünk és a Szentmise, mit mondhat nekünk a Szentmise egy-egy része, és egészen konkrét élethelyzetünkben hogyan szólíthat meg, változtathat meg.
Jézusról nevezett Faustyna nővér (Nyolc Boldogság Közösség, Lengyelország) előadásai a 2019-es Tábor Hegyi Napokon.
A tábor mottója: "Krisztust öltöttétek magatokra" (Gal 3,27)
A 2018-as Tábor Hegyi Napok vendég-előadója Laetitia du Coeur de Jesus nővér (Nyolc Boldogság Közösség) volt Franciaországból. A tábor mottója: "Én azért jöttem, hogy életük legyen" (Jn 10,10).
Dr. Csernai Balázs
A Nyolc Boldogság Közösség Papi Testvériségének tagja
Elhangzott a 2020-as Betánia napokon
Két kérdés János evangéliumából. Az első kérdés egy olyan helyzetben hangzik el, ahol túl kevés az információ... A második kérdés éppen ellenkezőleg, egy olyan beszéd után, amiben túl sok az információ. Jézus meghív a jelenbe. Csak nála vannak az örök élet igéi, Ő bevezet bennünket Isten akaratába, hogy életünk legyen, és bőségben legyen.
Szent József egy csendes Szent - egyszer sem szólal meg a Szentírásban.
Balázs atya itt bevezett bennünket az Isten csendjébe. Mit mond Isten, amikor hallgat? Hogyan megmaradni a csendjében? Mit érteni belőle?
Orosz Lóránt ferences atya második tanítása a 2021-es Tábor Hegyi Napokon. Avagy leesik-e a tantusz?!
A Zsinat után számos új közösség és mozgalom született – ahogyan a miénk is. 1998-ban kerül arra sor, hogy II. János Pál első alkalommal összehívja az új közösségeket és mozgalmakat a Vatikánba egy találkozóra. Mintegy száz közösség és mozgalom 300 fővel képviselteti magát ezen a találkozón. Köszöntőjében így fogalmaz: „A mozgalmak és új közösségek a legjelentősebb gyümölcsei annak a tavasznak, melyet a II. Vatikáni Zsinat jelzett.” Kiemeli annak jelentőségét, hogy ezen mozgalmak és közösségek „tudatában vannak, mekkora „újdonságot” jelent a keresztség kegyelme az életben, az a vágy vezérli őket, hogy elmélyítsék a Krisztussal és a testvérekkel létrejött egység misztériumát.” Azaz, hogy éljék az Eucharisztiát.
Isten országa hol kezdődik, hol van a vége, hogyan lehet valaki a polgára? Mik a szabályok és törvények ebben az országban? Márta nővér előadása ezekre a kérdésekre próbál választ adni, egy közös gondolkodást elindítani.
Dicsőítés, ahogyan mi mind, THN-re járók szeretjük!
Érezd át újra...
Milyen jó visszaidézni egy-egy tábor hangulatát, élményeit és kegyelmeit! És persze készíti a szívünket a következő találkozásig a Tábor-hegyén! A filmek túlnyomó többségét a TV ShoeShine készítette.
„A reményt sokszor úgy értjük, mint ami nem áll az ember hatalmában és nem látható. Valóban, amit remélünk, az túllép az erőinken és a tekintetünkön. Ám Krisztus Karácsonya másféle reményről szól, ami megbízható, látható és érthető, mert az Istenre épül.” (Ferenc pápa szerdai katekézise, 2016.12.21.)
Van még pár napod, hogy előkészíts az Úr útjait a szívedben. Mire szoktál fókuszálni? Hol vár Rád az Úr? Miben lenne jó ébreszteni a szíved?
Lisieux-i Szent Teréz bátorít minket, és azt üzeni: „tárd fel minden szegénységedet, minden elégedetlenségedet, minden szenvedésedet, minden fájdalmadat, ne rejts el semmit! Írj egy őszinte, személyes levelet, és amikor beteszed majd a kosárba, add oda egészen magadat és engedd meg, hogy az Úr Jézus beszálljon a bárkádba és ő kormányozza azt. És én megígérem neked, hogy rózsaesőt hullatok rád. Azaz a remény és a bizalom kegyelmét. Bátran menj tovább ÜRES KÉZZEL, az Atya mindenben gondoskodik rólad, hiszen az Ő szeretett gyermeke vagy!
Orosz Lóránt ferences atya első tanítása a 2021-es Tábor Hegyi Napokon. Az előadás elején Lóránt atya bevezetett bennünket a teljes búcsú mibenlétébe is!
Dr. Versegi Beáta Mária CB
Elhangzott a 2020-as Betánia napokon.
Hallottál már a Kentikók-ról? Nem??? Akkor érdemes ezt az előadást meghallgatnod!
A 2021-es Betánia Napok előadásai Szent József és az Eucharisztia kapcsolatát járták körül.
Nézzük meg közelebbről, hogy milyen szeretetképességek, szeretetkészségek voltak Lisieux-i Szent Teréz szívében, amelyeket jól tudott működtetni, és ránk hagyta biztos útnak.
Bónusz: a 2020-as Rózsaeső imaest felvétele, ahol Beáta Mária nővér tanítása elhangzott.
Nagy örömmel hirdetjük Nektek, hogy idén nyáron ismét megszervezzük a #TáborHegyiNapokat! Ezzel a rövid videóval segítjük a rákészülést - és hamarosan találkozunk!
Balázs atya már nagyon régóta a barátunk, és a Papi Testvériség aktív tagja. Veszprémben szolgál, és ott hozta létre a "Jézus Műhelyében" című lelkigyakorlatos sorozatot. Biblikus alapú, imádságos és mélyen emberi elmélkedéseiből itt meríthetsz!
A Tábor Hegyi Napok beharangozó és összefoglaló filmjei
Isten országa
Tábor Hegyi Napok 2021 ajánló
Eucharisztikus mozgalmak a II. Vatikáni Zsinat után
Betánia Napok 2021: Növekedés a csendben
A Tábor Hegyi Napok 2019 előadásai
Betánia Napok 2021 előadásai
Tábor Hegyi Napok online 2020
Eucharisztikus élet
Jézus műhelyében
THN 2021 pénteki tanítás
A szív húrjai
Betánia napok 2020 – A kategórián kívüli Isten
Készülhetsz még Karácsonyra
Dicsőítő énekek (Tábor Hegyi Napok)
A Tábor Hegyi Napok 2018 előadásai
Lisieux-i Szent Teréz titka
Betánia napok 2020 – Mester, hol laksz? Hová mehetnénk?
Adventi lelkigyakorlat Krisztina nővérrel
Alázatosság a XXI. században
A misztérium
THN 2021 szombati tanítás

2022. január 19. – Szerda
Napi Evangélium
Lk 10,25-37
Kafarnaumban így tanította Jézus a sokaságot: „Én vagyok az élet kenyere. Aki hozzám jön, nem éhezik többé; és aki bennem hisz, nem szomjazik soha. Megmondtam nektek: Bár láttok engem, mégsem hisztek. Minden, amit az Atya nekem ad, hozzám jön. Aki tehát hozzám jön, nem utasítom el. Nem azért jöttem le a mennyből, hogy a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki küldött engem. Aki pedig küldött, annak az az akarata, hogy semmit el ne veszítsek abból, amit nekem adott, hanem feltámasszam az utolsó napon. Atyám akarata az, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz benne, örökké éljen, és én feltámasztom az utolsó napon.”